Kurumsal

Güneş enerji sistemleri ve santralleri konusunda ülkemiz son dönemde büyük bir gelişme göstermektedir. Bunda fosil yakıtlarının hızla azalmasının yanında dünyamızda insan yaşamını tehdit eden çevre sorunlarının da etkisi vardır. Sürdürülebilir enerji politikalarından yoksun ülkelerin yakın gelecekte büyük sorunlar beklemektedir. Bu bağlamda ülkemiz güneş enerjisi potansiyeli ile dünya ülkeleri arasından sıyrılmaktadır. Yabancı yatırımcıların bu alanda büyük yatırımlara girmesinin nedeni de Türkiye'de, yıllık 380 milyar kilowatt/saatlik (kW/s) güneş enerjisi potansiyelinin bulunmasıdır. Solar PV sistemlerin ülkemizde yaygın hale getirilmesini sağlayarak, enerji ihtiyacında %70 in üstünde olan dışa bağımlılığı, güneş enerjisi ile azaltmak temel kuruluş felsefemizdir.
 
Firmamız Güneş enerjisi sektöründe faaliyet göstermek amacıyla Ankara merkezli olarak 2013 yılında kuruluşunu tamamlayarak faaliyetine başlamış, ve o günden bu güne kadar uzman kadrosuyla yenilenebilir enerji sektöründe “GES” kurulumlarının arazi kurulumları ağırlıklı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
Bugün Bağcı Enerji her ölçekteki güneş santralinin mekanik işlerini anahtar teslim gerçekleştirecek yetkinliktedir. Güneş Enerji Santrallerinde (GES) arazi kurulumu ve çatı uygulamalarında uzman ve deneyimli kadrolarıyla  her ölçekteki projelerde güven duyabileceğiniz ilkeli ve güvenilir çözüm ortağınızdır.
 
Arazi kurulumlarında deneyimli teknik kadrosuyla sıfır sorun ve sonsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle hizmet vererek taahhütlerini yerine getirmektedir.
 
Arazi çalışmalarında zemin eğimine ve sertliğine göre şirketimizin geliştirdiği 4300 mm'e kadar çakım yapabilen makinelerimiz ve ekipmanlarımızla kazık çakma işlemi ve aynı zamanda kazık çakmada zorlanılan sert zeminlerde burguyla kazık için çukurlar açılarak makinelerimizle çözümler sunulmaktadır.
 
“GES” Arazi kurulumlarında Mevcut çelik konstrüksiyon projelerimizle veya müşterilerimizin sunduğu projeler doğrultusunda normlara uygun çelik konstrüksiyon imalatı yaptırılmaktadır. 
 
 
Şebeke bağlantılı veya şebekeden bağımsız projeler için yatırım planlama, finansal ve teknik fizibilite yapılarak kaliteli ve sorunsuz anahtar teslimi yapılan projelere ayrıca sistematik olarak teknik destek verilir.
 
Alt Yüklenici olarak;
• Dikme Çakım
• Çelik Konstrüksiyon
• Panel Montajı
• Topraklama 
• DC Kablolama
• Sert Zeminlerde Delme
 
Firmanızın yürütmekte olduğu “GES” kurulumlarında, ekip ve ekipmanlarımızla birlikte zemin Etüt çalışmasından, çakım, mekanik malzemenin temini, montajı, panel montajı da dâhil olmak üzere kablolamaya kadarki işlerinizde, görev almaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz.
 
Saygılarımızla
Bağcı Enerji
 

Web Tasarım ve İçerik Yönetimi: Asia Minör Reklam ve Pazarlama İletişimi